Program Bc. Filipa Schneidera

Foto_FilipSch

Jmenuji se Filip Schneider, když se snažím být zajímavý, vystupuji pod jménem Bořivoj. Na naší fakultě jsem vystudoval bakaláře a nyní pokračuji na sociální a kulturní ekologii, naši školu upřímně miluju a říkám to na potkání skoro každému. Jsem člen předsednictva Mladých zelených, řadový člen Strany zelených a lehce nadprůměrný bubeník, ve volném čase komentuji úplně všechno na Facebooku a potkávám se se zajímavými lidmi.

Co se politiky týče, věřím pevně v občanskou participaci na rozhodování o věcech veřejných a ta je i mým programem pro tyto volby. Rád bych naše studenty a studentky mnohem víc zatáhl do fakultní samosprávy. Nechci Vám na těchto řádcích vysvětlovat, co Vám na naší fakultě chybí a co by se na ní mělo změnit. Věřím, že to víte sami a budu-li zvolen, vždy si Vás rád vyslechnu. Senátorský Facebook, senátorský Twitter a jednou za měsíc pravidelné posezení nad pivem a debata o všem, co se zrovna na senátu řeší – to je můj program. Od studentských senátorů často slyším, že kvůli nepoměrnému zastoupení studentů a pedagogů je takřka nemožné něco skutečného prosadit. Já věřím, že když senátor přijde na jednání s návrhem podepřeným peticí s několika stovkami podpisů, hned se o dotyčném bodu vyjednává jinak. Možná je to naivní idea, ale když to funguje na úrovni komunální, krajské, celorepublikové i evropské, nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat zde.

Chcete si hledět svého, prostě to nějak odchodit, upatlat diplom a vypadnout? To byla samozřejmě rétorická otázka, v takovém případě byste tyhle řádky vůbec nečetli. Chcete budoucnost naší fakulty nechat na „těch druhých“? Poohlédněte se po jiných kandidátech. Chcete se na ní aktivně podílet a aktivně ji formovat? Pak dejte jeden ze svých pěti křížků i k mému jménu. Jmenuji se Filip Schneider a hlas pro mě je hlasem pro Vás samotné.

 

(Pozn. red.: Programy kandidátu neprochází redakční úpravou.)