Studenti FHS podpořili Autonomní centrum Klinika

Občanské sdružení Studenti FHS UK, o. s. podpořilo Autonomní sociální centrum Klinika následujícím prohlášením, ke kterému se připojuje i redakce HUMR:

logo_studentifhs
Studenti FHS UK, o. s.
U Kříže 8
158 00 Praha 5
IČO: 28836098
studentifhsuk@gmail.com
č.ú.: 2000220483/2010

Prohlášení k zásahu v Autonomním sociálním centru Klinika, Jeseniova 60, Praha 3, provedeného dne 9. 12. 2014

My, členové spolku Studenti FHS UK o. s., nesouhlasíme s policejním zásahem v Autonomním sociálním centru Klinika, který považujeme za nepřiměřený a za daných okolností naprosto nevhodný.

Stojíme za aktivitami týmu sdruženém kolem Kliniky a oceňujeme jejich snahu zřídit sociální centrum, protože se domníváme, že v Praze takové prostory chybí. Zároveň podporujeme tuto formu upozornění veřejnosti na problém opuštěných objektů na území Prahy, kterých stále přibývá. S ohledem na to, že je budova bývalé kliniky, Jeseniova 60 Praha 3, ve vlastnictví státu, nás o to více mrzí, že právě stát resp. ÚZSVM není svolný k debatě a řešení situace i přesto, že ze strany centra Klinika i některých radních Prahy 3 byly iniciovány schůzky a především byla projevena vůle situaci smířlivě, věcně a v poklidu řešit.

Připojujeme se k Otevřenému dopisu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a věříme, že dojde k realizaci projektu Autonomního sociálního centra na Praze 3.

Za Studenti FHS UK, o. s. a Humanitní revue HUMR

Magdaléna Voldřichová

studentifhsuk@gmail.com

 

Pdf: Prohlášení k zásahu v Autonomním sociálním centru Klinika, Jeseniova 60, Praha 3, provedeného dne 9. 12. 2014