Daniel Wagner

15293296_10207914458000365_503086898_oVážení kolegové, spolustudenti,

již třetím rokem studuji bakalářský obor FHS. Zároveň studuji Pražskou vysokou školu psychosociálních studií (PVŠPS) a absolvuji Rogeriánský psychoterapeutický výcvik, kde se učím tomu, co je to zodpovědnost a svoboda. Své zkušenosti bych nyní rád využil a rovněž rozšířil v Akademickém senátu.

Můj program se skládá jak z toho, co již bylo uděláno, tak z toho, co bych rád učinil, pokud získám důvěru funkci senátora zastávat.

Co už se stalo?

1)      Spolu s Alžbětou Klatovou jsme začali diskusi ohledně zrušení DK pro prezenční formu studia a povedlo se nám „vybojovat“ výjimku pro studenty třetího ročníku a pro všechny studenty druhého ročníku, kteří budou mít splněný OJAK.

2)      Sešel jsem se s paní děkankou a diskutoval nejen DK, ale i další problémy na škole.

3)      Na základě rozhovoru jsem založil skupinu studentů, kde se pokusíme formulovat nejpalčivější problémy na fakultě, které vyžadují změny. První setkání máme 5. prosince.

Čím bych se rád zabýval?

1)      Pokračovat ve snahách předchozích senátorů na zvýšení zastoupení studentů v senátu a navázat na jejich téměř dvouletou práci.(Více o problematice si jde načíst v příspěvcích z 23. září – zde)

2)      Reagovat na změny, které přinese a už přinesla novela vysokoškolského zákona tak, aby co nejméně poškodila studenty a přinesla pozitivní změny nejen pro školu, ale i pro studenty samotné (info např. zde).

3)      S tím se pojí diskuse nad způsobem a formou hodnocení školy studenty. Pro tuto diskusi chci využít své zkušenosti ze studia na PVŠPS, kde již dlouhé roky funguje systematická evaluace předmětů a vyučujících.

4)      Rád bych zlepšil komunikaci mezi studenty, senátem a vedením. Byl bych rád, aby každodenní rozumně formulované problémy z řad studentů byly pravidelně diskutovány a přenášeny k vedení a do senátu.

5)      Chci zvýšit studentskou a studentsko-občanskou aktivitu. Velmi rád píši i formuluji a rád bych svým umem přispěl nejen k formulaci studentských problémů, ale i společenských, ke kterým se svobodomyslná instituce, jakou je naše škola, má a měla by vyjadřovat. Aktivizace studenstva a aktivní studenstvo je základem svobody (mé psavé schopnosti si můžete ověřit zde).

Komu by toto nestačilo, pak vězte, že mám rád růžové medvědy, ředkvičky s pivem, malé nožky, jaderné reaktory, barevné ponožky, kremrole a svého zubaře. Doma mám pak puntíkatou modrou koupelnovou kachničku, co při kontaktu s vodou barevně bliká.

Touto cestou se chci také omluvit, že se nebudu účastnit volební debaty s vámi. Budu bohužel v tu dobu v Madridu, letenky jsem koupil již dávno a kandidaturu mi vnukla jedna spolustudentka pár dní před uzavřením kandidátky. Kdybyste měli zájem se mě na něco zeptat, můžete mi napsat zde na fb, či na e-mail – danwagner@seznam.cz