Redakce


S nápadem založit časopis Fakulty humanitních studií UK přišla skupina studentů v květnu roku 2006. Prvním šéfredaktorem se stal Jan Osúch a nový měsíčník dostal název Humr. První číslo časopisu v rozsahu 16 stran a nákladu 200 kusů spatřilo světlo světa v říjnu 2006 a dočkalo se velké popularity. V následujících letech časopis postupně vedly Lucie Poštulková, Tereza Lišková a Anna Puobišová. Po krátké pauze v září 2011 se skupinka přeživších Humřat v čele s novou posilou v podobě Mikuláše Ferjenčíka rozhodla o přechodu z tištěné formy na webovou. HUMR začal vycházet na ihumr.cz. Později se ho ujal Štěpán Sedláček, pod jehož vedením fungoval až do léta 2014 a uspořádal také víkendovou novinářskou dílnu. Redakce se však postupně rozmělnila. Ve snaze o sestavení nové redakce se portálu chopil Karel Chlouba, který v listopadu 2014 spustil modernizovanou verzi portálu na www.humr.info. Na konci února 2015 předal vedení Humra do rukou Matouše Veselského. Ten časopis vedl celý rok a poté předal vedení Adamu Vostárkovi.

Kontaktovat nás můžete na mailu redakce.humr@gmail.com

Telefonní číslo na šéfredaktora 775 649 997

 

unknown_man
Ty? (redaktor/ka, grafik/čka, ilustrátor/ka, fotograf/ka, anketář/ka, webař/ka, učetní, pomocná ruka…)

Sháníme nové tváře! U nás se uplatní jak ti, kteří už leccos umí, tak ti, kteří se chtějí něco teprve naučit. Máš chuť něco dělat a při tom se rozvíjet? Neváhej a ozvi se nám, nebo se zapiš mezi odběratele (vpravo) a dostávej pozvánky na schůzky!

 

Adam Vostárek (šéfredaktor)
Již druhým rokem studuji bakalářský program na FHS. Mám rád poezii a hudbu, kterou se sám snažím tvořit. Na škole mě nejvíce zajímá antropologie a filozofie. Do HUMRa bych chtěl přispět nejen svými básněmi, ale také různými interview nebo úvahami na rozličná témata.